لوگوی صنایع بسته بندی ایران


موقعیت شرکت صنایع بسته بندی ایران

شرکت صنایع بسته بندی ایران:

صنایع بسته بندی ایران در سال ۱۳۴۲در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است و با در اختیار داشتن دو کارخانه تولیدی قوطی سازی و چاپ فلزات با بهرگیری دستگاه های پیشرفته و با تکنولوژی روز فعالیت می نماید. این شرکت با بیش از ۵۳ سال پیشینه در امور تجاری و بازرگانی، کارخانجات تولید قوطی فلزی خود را درسال ۱۳۴۲ تاسیس نمود و اولین دارنده عنوان استاندارد ملی ایران در صنعت قوطی سازی می باشد و با بهره گیری از مدرنترین تجهیزات لاک و چاپ و تولید قوطی فلزی مطمئن ترین بسته بندی را در زمینه تولید قوطی عرضه می نماید.
این مجموعه با بهره گیری از کارشناسان مجرب , پشتوانه مدیریتی قوی و با تجهیزات تولیدی مدرن شامل:خطوط لاک ، چاپ، تولید قوطی و درب و بسته بندی پالتایزر از کارخانجات صاحب امتیاز در صنعت تولید قوطی فلزی در ایران میباشد کلیه تولیدات شرکت از مرحله خرید مواد اولیه و ساخت محصول تا بسته بندی نهایی و ارسال ،توسط کارشناسان کنترل میگردد و نتایج در سابقه هر مشتری ثبت و ضبط میگردد،درنتیجه ثبت اطلاعات در رزومه هر مشتری باعث میگردد، تا امکان ارسال سریع سفارشات به همراه ارائه محصولی با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت برای مشتریان محیا گردد. ارائه سرویس و خدمات به موقع و مناسب باعث شده که صنایع بسته بندی ایران بعنوان یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده قوطی های فلزی در ایران و خاورمیانه محسوب گردد و همچنین این شرکت را بعنوان اولین و بزرگترین تامین کننده قوطی های فلزی در ایران و خاورمیانه انتخاب نمایند.
چاپ و لاک:

کارخانه چاپ فلزات این شرکت باداشتن چهار خط مدرن از شرکت ال تی جی و نیز چهار دستگاه لاک زنی از شرکت ال تی جی مشغول به فعالیت می باشد. چاپ بروی فلزات یکی از مهمترین و با ارزشترین مراحل صنعت قوطی سازی محسوب می گردد . بنابرین اپراتورهای متخصص و ماهر کلیه مراحل چاپ اعم از کنترل پوشش کوتینگ ، رنگهای چاپ را انجام داده و سپس حلب چاپ شده را با نمونه های تایید شده مطابقت می نمایند و پس ازاتمام فرآیند چاپ جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی با ورنی مخصوصی سطح آن را پوشش میدهند.

لیتوگرافی:

در واحدی از کارخانه چاپ فلزات واحد به نام لیتوگرافی وجود دارد که کلیه مراحل کار اعم از کنترل طرح و چاپ بروی حلب و لیتوگرافی در یک مجموعه منظم انجام می گیرد . در این واحد ابتدا طرح ها توسط کارشناسان و متخصصان در داخل فایل های رایانه طراحی می شوند و سپس از لحاظ رنگ کنترل می گردنند پس از اطمینان از صحت اطلاعات و رنگ ها فایل فیلم های مورد نیاز را به اندازه هایی حقیقی تهیه و توسط دستگاه کپی بروی زینک تکثیر می نمایند. پس از تهیه زینک ها، عمل نمونه برداری یا نمونه گیری توسط دستگاه نمونه گیری انجام می پزیرد که این نمونه چاپی در مراحل بعدی چاپ، مورد آنالیز و مقایسه قرار میگیرد
قوطی سازی:

توليد قوطي كنسرو از جنس ورق قلع‌اندود، برخلاف تصور عموم كه آن را آسان مي‌‌دانند، مستلزم دانستن بسياري از مهارت‌هاي نوين و فن‌آوري‌هاي روز است دقت و ابعاد قطعات در تجهيزات و ماشين‌آلات توليدي تابع تولرانس‌هايي در حد چند ميكرون است كه اين صنعت را در گروه صنايع دقيق جاي مي‌‌دهد. مهم‌ترين انواع قوطي، قوطي فلزي غذايي يا غيرغذايي به‌صورت دوتكه يا سه‌تكه هستند. قوطي‌هاي دو تكه بلند كه در اثر عمليات و اتو شدن ورق در قالب كشش شكل مي‌‌گيرد و كف و بدنه آن‌ها از يك جنس است.

البته قوطي دو تكه كششيه با عمليات كشش با نسبت كشش كم‌تر و جريان مواد به داخل قالب توليد مي‌‌شود و بدنه و كف قوطي از يك جنس هستند.اغلب خطوط قوطي‌سازي در ايران در طول دهه اخير با انواع ماشين‌آلات جديد و مدرن تجهيز شده‌اند. گرايش‌ به استفاده از ورق‌هاي قلع‌اندود نازك‌تر جهت صرفه‌جويي در مصرف مواد اوليه از مشخصه‌هاي اصلي اين خطوط محسوب مي‌‌شود. كاهش ضخامت ورق‌ها در كنار افزايش سرعت توليد، مسلتزم رعايت هر چه بيشتر محدوده‌هاي كيفي مختلف مورد نياز در توليد مواد اوليه، مخصوصاً ورق‌هاي قلع‌اندود است. گفتني است كه طرح چاپ شده روي قوطي‌هاي دو تكه كششي با نرم‌افزار مخصوص طراحي مي‌‌شود. در اين نوع قوطي‌ها طرح چاپ شده روي ورق پس از كشيده شدن شكل اصلي خود را پيدا مي‌‌كند